Dziecięcy Festiwal Nauki 2014

Wydział Humanistyczny opanowany przez dzieci

2 czerwca 2014 roku na Wydział Humanistycznym przybyły dzieci ze szczecińskich szkół i przedszkoli na II edycję Dziecięcego Festiwalu Nauki zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W tym dniu na naszym wydziale królowały radość, śmiech i zabawa. W ramach II edycji Dziecięcego Festiwalu Nauki uczestniczyło 500 dzieci. Po uroczystej inauguracji, która z całym uniwersyteckim ceremoniałem odbyła się w auli i po otwarciu festiwalu przez panią dziekan prof. Barbarę Kromolicką, dzieci obejrzały interaktywne przedstawienie pt „ Żyj zdrowo i wesoło” przez które, propagowano zdrowy styl życia – czyli jak się odżywiać i ubierać, aby nie ulegać chorobom.

 Następnie nasi młodzi uczestnicy wzięli udział w modułach prowadzonych przez pracowników poszczególnych instytutów i katedr Wydział Humanistycznego, gdzie miały możliwość pogłębienia swojej wiedzy z różnych dziedzin nauki humanistycznej w formie zabaw i konkursów z nagrodami. Na zakończenie studenci Pedagogiki pod czujnym okiem pani dr Małgorzaty Falkiewicz-Szult i pani Anny Sołtys zabrali dzieci w podróż po krainie bajek. Musical dostarczył dzieciom, ale i dorosłym ogromnych wrażeń i przeżyć (łza się w oku kręci – gdzie te dawne bajki?). Wszyscy świetnie się bawili.

Dziecięcy Festiwal Nauki został zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Szczecin, za co serdecznie dziękujemy. Festiwal nadal wzbudza ogromne zainteresowanie i cieszy się dużą popularnością. Zapraszamy za rok.

autor: dr Małgorzata Szyller