Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015 w SHUM i magiczny świat Indian Machiguenga.

Dnia 13 czerwca  z całym  uniwersyteckim ceremoniałem odbyła się uroczystość  zakończenia już III edycji SHUM na Wydziale Humanistycznym US . W uroczystości wzięły udział władze WH: prodziekan prof. H Walczak i prodziekan prof. A. Wojtaszak.

Młodzi studenci z  ogromnym zainteresowaniem  i zaciekawieniem wysłuchali opowieści dr K. Świerka dotyczących kultury Indian  Matsigenka ( Machiguenga) żyjących w południowej części  peruwiańskiej Amazonii, opartych na prowadzonych przez niego badaniach.  Pan doktor w sugestywny i obrazowy  sposób z wykorzystaniem slajdów opowiedział młodym adeptom nauk humanistycznych o zwierzętach, na które polują  te plemiona, ale także w jaki sposób są przez nich postrzegane.  Przybliżył słuchaczom świat wierzeń tych peruwiańskich plemion przytaczając  fascynujące mity. Następnie młodzi studenci po zakończonym  wykładzie otrzymali od dr Kacpra Świerka ostatni wpis do indeksów w roku akademickim 2014/ 2015.

    W części kończącej  uroczystość  z rąk Prodziekanów Wydziału Humanistycznego nasi drodzy słuchacze otrzymali dyplomy ukończenia studiów i drobne upominki. Dyplomy z podziękowaniami otrzymały także Panie Wolontariuszki z  Instytutu Pedagogiki, które w czasie trwania roku akademickiego 2014/2015  w Szczecińskim Humanistycznym Uniwersytecie Młodych dbały o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i dzielnie wspomagały prowadzących zajęcia.

Naszym drogim studentom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną  IV edycję SHUM z nowym interesującym programem (m.in.  warsztatami teatralnymi).

Życzymy wspaniałych wakacji, niezapomnianych wrażeń i ciekawych przygód