Wolontariat

 

Wolontariusze są częścią społeczności Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Młodych. Ich zaangażowanie i chęć pomocy innym sprzyja rozwojowi różnych akademickich idei a także realizacji zajęć dydaktycznych na szeroką skalę.

Wolontariat jest dobrowolną i świadomą pracą na rzecz innych osób, wykraczająca poza zwykłe uprzejmościowe relacje międzyludzkie. Mimo, iż wedle definicji jest pracą bezpłatną, nie jest jednak działalnością całkowicie za darmo. Wynagrodzeniem są różne umiejętności, które młodzie ludzie pozyskują w zależności od swojego zaangażowania. Wolontariat przynosi korzyści zarówno osobom, którym się pomaga, ale także osobom, które tę pomoc niosą.

Wolontariat? Dlaczego warto?

Wolontariat:
uczy pracy zespołowej – wspiera rozwój umiejętności interpersonalnych, organizacyjnych, animacyjnych itp.
sprzyja poznawaniu nowych, ciekawych ludzi oraz docieraniu do niedostępnych na co dzień miejsc i zdarzeń
pogłębia rozwój naukowy – współpraca z wybitnymi ludźmi nad ciekawymi projektami badawczymi pozwala pogłębiać wiedzę, współuczestniczyć w ciekawych eksploracjach naukowych, czy też odkrywać niektóre dziedziny wiedzy na nowo
odkrywa drzemiące w wolontariuszach nowe talenty i umiejętności – pozwala na sprawdzenie się w różnych rolach i sytuacjach
wspiera nabywanie doświadczenia w pracy z dziećmi na różnych etapach rozwojowych
uwrażliwia na potrzeby innych ludzi – spełnianie czyichś małych marzeń nabiera zupełnie innego wymiaru

 


Formularz rejestracyjny

DANE WOLONTARIUSZA

* Imię i nazwisko

* Adres zamieszkania (ulica, numer domu / mieszkania, kod pocztowy, miasto)

* E-mail

* Nr telefonu

*Czym się zajmujesz?
uczę sięstudiujępracujęinne

* Gdzie się uczysz? Pracujesz?

Uwagi:

    *Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem i akceptuję jego postanowienia.

    *Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji związanych z organizacją Wolontariatu Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Młodych „SHUM” zgodnie z art. 10 pkt. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

    *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb niezbędnych do organizacji Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr 133, poz. 883.

* Przepisz kod z obrazka:
captcha

pola oznaczone * są obowiązkowe

Dodaj komentarz